Fibermesh 300

Dystrybucja

Włókna polipropylenowe do betonu. Włókna Fibermesh 300 to najczęściej wykorzystywane włókna polipropylenowe. Fibermesh 300 są włóknami głęboko zbrojącymi. Zapobiegają powstawaniu rys i redukują skurcz chemiczny betonu.  Z powodzeniem zastępują drogie i uciążliwe w zastosowaniu stalowe siatki przeciwskurczowe.

PRZEZNACZENIE
Podkłady betonowe; betonowe nawierzchnie placów i chodników*; przemysłowe posadzki betonowe; nawierzchnie dróg, mostów, lotnisk, terminali portowych i kontenerowych*; płyty stropowe i nadbetony w stropach gęstożebrowych; konstrukcje żelbetowe o podwyższonej odporności na korozję chemiczną; jastrychy i gładzie cementowe na materiałach izolacyjnych, na przykład na styropianie; renowacyjne nadlewki betonowe na istniejących podłożach betonowych, stalowych i drewnianych; posadzki z ogrzewaniem podłogowym; ultra cienkie nadlewki (UTW); posadzki na podłożu gruntowym; zbiorniki betonowe.

* zalecane stosowanie podwójnej dawki

SPECYFIKACJA
Postać włókien: fibrylowane (wielowymiarowe, mocno zbrojone)
Długość: mieszanka 13 mm i 19 mm

STOSOWANIE
Specjalna formuła opracowana, aby rozwiązać problemy z pękaniem starego betonu. Włókna Fibermesh zapobiegają 80-100% wszystkich pęknięć spowodowanych skurczem chemicznym betonu. Włókna tworzą trójwymiarową sieć nośną, która jest odporna na działanie grawitacji, dzięki czemu utrzymuje niezmienny poziom betonu. Z powodzeniem zastępują drogie i uciążliwe w zastosowaniu siatki stalowe przeciwskurczowe. Dodatkowa zaletą włókien jest zdolność do łagodzenia skłonności wybuchowych betonu podczas pożarów – włókna topiąc się obniżają ciśnienie substancji lotnych betonu. Aplikacja włókien jest bardzo prosta a efekt wykończenia pozostaje bez zmian.

Print Friendly, PDF & Email