MASter FLEX line

Masa do spoinowania

Dyspersyjna akrylowa masa do spoinowania, wypełniania i uszczelniania. Nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników. Elastyczno–plastyczne spoiny po utwardzeniu są odporne na wodę oraz łatwe do malowania.

CHARAKTERYSTYKA
Charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością do drewna surowego, malowanego podkładami i emaliami lub lakierami, do blachy ocynkowanej i lakierowanej, stali nierdzewnej, a także do większości podłoży stosowanych w budownictwie takich, jak  beton, cegła, tynk, ceramika, szkło, itp.

ZASTOSOWANIE
Do zastosowań tradycyjnych jak uszczelnianie okien, futryn drzwiowych, połączeń ram okiennych z tynkiem, parapetem, szczelin i połączeń w ścianach domów, szczelin na zespoleniu płyt gips-karton z innym podłożem budowlanym. Również do specjalistycznych zastosowań min. uszczelnianie instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, chłodniczych, uszczelnianie kontenerów, naczep i przyczep samochodowych.

SPOSÓB UŻYCIA
Powierzchnia powinna być czysta, wolna od kurzu, pyłu, tłuszczu, smaru, rdzy i innych substancji osłabiających przyczepność. Nałożoną masę można wygładzać szpachelką zmoczoną w wodzie. Utwardzony produkt w przypadku zastosowań tradycyjnych – należy zabezpieczyć tynkiem, farbą itp. Masę nakładać warstwowo, jeżeli uszczelnienie wymaga nałożenia grubszej warstwy.

DANE TECHNICZNE
Odporność termiczna: -30°C do +80°C
Temperatura stosowania i przechowywania: +5°C do +30°C
Czas obrabialności: ok.15 min
Wydajność: z 1 kartusza 310 ml uzyskuje się ok. 12 mb spoiny o wymiarach 5 x 5 mm
Czas utwardzania wgłębnego: 5 mm/72 h
Możliwość malowania przy warstwie ok. 2 mm: po 24h

WYDAJNOŚĆ
Ok. 18 mb spoiny o wym. 4×4 mm z kartusza 300 ml.

Print Friendly, PDF & Email