MASter Folia

Hydroizolacja w płynie

MASter Folia w płynie jest preparatem opartym na dyspersji tworzyw sztucznych, który po utwardzeniu wytwarza szczelną i elastyczną powłokę. Do użytku wewnątrz pomieszczeń.

ZASTOSOWANIE
MASter Folia w płynie jest preparatem opartym na dyspersji tworzyw sztucznych, który po utwardzeniu wytwarza szczelną i elastyczną powłokę. Jest przeznaczony do zabezpieczania powierzchni budowlanych przed przenikaniem wody. Doskonale sprawdza się jako izolacja podtynkowa, na powierzchnie ścian i podłóg w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci takich jak łazienki i kuchnie, a także na zewnątrz budynków – na balkonach i tarasach. W celu zabezpieczenia folii przed uszkodzeniami mechanicznymi i bezpośrednim działaniem promieniowania UV, wymagane jest pokrycie jej warstwą okładziny z płytek ceramicznych. Produkt nie nadaje się do zastosowań wymagających dużych odporności na obciążenia tj. narażonych na działanie wody pod ciśnieniem (np. izolacja basenów). Na wszelkie łączenia podłóg ze ścianą itp. należy położyć MASter Taśmę uszczelniającą.

WYDAJNOŚĆ
Zużycie zależy od grubości nałożonej folii. Przy grubości powłoki ok. 1,5 mm zużycie wynosi ok. 1,5 kg/m2.

SPOSÓB UŻYCIA
Powierzchnie przed nałożeniem preparatu wyreperować, oczyścić z brudu, kurzu, tłuszczu, olejów i smarów, a następnie zagruntować preparatem MASter Grunt Super. Pozostawić do wyschnięcia (6-24 h). Na wszelkie łączenia, pęknięcia itp. nałożyć MASter Taśmę uszczelniającą. Zawartość opakowania dokładnie wymieszać. MASter Folię nanosić równomiernie w postaci nierozcieńczonej za pomocą pędzla, wałka malarskiego lub pacy w min. dwóch warstwach. Zaleca się naniesieni pierwszej warstwy za pomocą pędzla. Kolejne warstwy nanosić po wyschnięciu warstwy poprzedniej tj. po ok. 3 godzinach. Zalecana sumaryczna grubość warstw wynosi od 1 do 3 mm. Do klejenia płytek można przystąpić po 24 godzinach od naniesienia  ostatniej warstwy. Do czasu pełnego związania produktu, chronić przed wodą. Narzędzia umyć wodą bezpośrednio po użyciu. Temperatura podłoża i otoczenia w czasie prac od +5°C do + 30°C.

 

Produkt posiada:
Wymagane Atesty i Deklaracje

Występuje w opakowaniach:
3 kg, 7 kg

Print Friendly, PDF & Email