MASter Grunt Podkładowy

Ogólnego stosowania

MASter Grunt Podkładowy przeznaczony jest do gruntowania i wzmacniania suchych, chłonnych podłoży mineralnych, cementowych, cementowo-wapiennych, cegieł, pustaków, płyt gipsowo-kartonowych.

ZALETY PRODUKTU
MASter Grunt Podkładowy przeznaczony jest do gruntowania i wzmacniania suchych, chłonnych podłoży mineralnych, cementowych, cementowo-wapiennych, cegieł, pustaków, płyt gipsowo-kartonowych. Jest równie z doskonałym środkiem gruntującym przed układaniem glazury i terakoty oraz przed klejeniem tapet i malowaniem. Wzmacnia trwałość wylewki posadzkowej, przez co ułatwia jej czyszczenie.

WŁAŚCIWOŚCI
MASter Grunt Podkładowy jest rozcieńczoną, niskolepką dyspersją wodną kopolimeru akrylowego. Wykazuje dobra penetracje w głąb porowatego podłoża, zwiększając jego właściwości wytrzymałościowe. Reguluje chłonność podłoża i poprawia warunki wiązania nawierzchniowych wyrobów wykończeniowych. Po wyschnięciu, tworzy bezbarwna, paro-przepuszczalna powłokę.

ZASTOSOWANIE
Podłoże powinno być suche i oczyszczone z kurzu, brudu i odtłuszczone. MASter Grunt Podkładowy należy nanosić na podłoża wałkiem lub pędzlem w postaci nierozcieńczonej. Przy bardzo chłonnych podłożach, powierzchnie można dwukrotnie zagruntować. Czas schnięcia warstwy to około 2 – 3 godziny. Użytkowanie powierzchni należy rozpocząć nie wcześniej niż po upływie 24 godzin od nałożenia. Zużycie gruntu zależy od chłonności powierzchni 50 – 200 ml/m2 przy jednokrotnym gruntowaniu. Po zakończeniu pracy, narzędzia należy czyścić wodą. Data przydatności do użycia to 12 miesięcy. Przechowywać w temperaturze 5-30 °C w zamkniętym opakowaniu chroniąc przed nadmiernym nasłonecznieniem. W razie kontaktu z oczami przemyć dużą ilością wody i skonsultować się z lekarzem. Chronić przed dziećmi.

Produkt posiada:
Wymagane Atesty i Deklaracje

Występuje w opakowaniach:
5 l

Print Friendly, PDF & Email