MASter Lateks Paint

Farba lateksowa

MASter Lateks Paint jest nowoczesną, białą farbą lateksową – zmywalną / wewnętrzną, wyprodukowaną na bazie najwyższej jakości surowców. Posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoża

ZASTOSOWANIE
Farba Lateks Paint jest nowoczesną, wyprodukowaną na bazie najwyższej jakości surowców lateksową farbą wewnętrzną. Posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoża dzięki czemu wymalowane nią powierzchnie są odporne na zmywanie czy szorowanie i łatwe do utrzymania w czystości. Farba tworzy wyjątkowo trwałe matowe powłoki, które pozwalają na zachowanie idealnego wyglądu ścian. Dzięki swojej mikroporowatej strukturze zapewnia oddychanie ścian. Farba Lateks Paint przeznaczona jest do dekoracyjno- ochronnego malowania sufitów oraz ścian wewnątrz pomieszczeń. Doskonale sprawdza się na podłożach mineralnych, z zapraw cementowych, cementowo-wapiennych, płytach gipsowo-kartonowych, gipsach czy tapetach. Ze względu na swoje właściwości farba jest szczególnie polecana do malowania pomieszczeń mieszkalnych czy biurowych.

ZALETY PRODUKTU
Biała, zmywalna, do stosowania wewnątrz pomieszczeń, doskonałe krycie.

WYDAJNOŚĆ
Przy jednokrotnym nakładaniu z 1 litra – 6 m2

SPOSÓB UŻYCIA

przygotowanie podłoża
Podłoże malowane farbą Lateks Paint powinno być mocne, czyste, wolne od kurzu, tłuszczu oraz luźno związanych elementów. Powłoki farb klejowych lub innych łuszczących się należy usunąć, a następnie umyć wodą. Wszelkie ubytki czy nierówności podłoża należy wypełnić masą szpachlową. W przypadku malowania podłoży pokrytych farbami emulsyjnymi o dobrej przyczepności wystarczy umyć wodą z dodatkiem detergentu. Świeże tynki wapienne można malować po 7 dniach, natomiast tynki cementowe lub beton po upływie 28 dni. Podłoża o dużej nasiąkliwości zalecamy wstępnie zagruntować dyspersyjnym gruntem akrylowym.

malowanie
Farbę Lateks Paint można nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskiem hydrodynamicznym. Przed malowaniem farbę należy wymieszać i w zależności od przyjętej techniki malowania rozcieńczyć wodą w ilości maks. 5%. Temperatura podłoża oraz otoczenia podczas malowania powinna mieścić się w zakresie od +10°C do +25°C. Farbę można nakładać po min. dwóch godzinach od zagruntowania podłoża. Drugą warstwę farby należy nałożyć po wyschnięciu pierwszej warstwy, tj. po co najmniej  dwóch godzinach.

Produkt posiada:
Wymagane Atesty i Deklaracje

Występuje w opakowaniach:
10 l

Print Friendly, PDF & Email