MASter Taśma

Uszczelniająca TPER / TU

MASter Folia w płynie jest preparatem opartym na dyspersji tworzyw sztucznych, który po utwardzeniu wytwarza szczelną i elastyczną powłokę.

PRZEZNACZENIE
Taśmy uszczelniające oraz elementy uzupełniające system są niezbędne do zapewnienia szczelności podczas wykonywania powłok izolacji wodochronnych wewnętrznych i zewnętrznych. Ich podstawowym zadaniem jest zamknięcie szczelin dylatacyjnych oraz szczelin montażowych przed wnikaniem do ich wnętrza wody i wilgoci.

DANE TECHNICZNE
Termoplastyczny elastomer na bazie włókniny poliestrowej. Odporność termiczna od -30°C do +90°C temperatura nakładania od +5°C do +30°C (optymalna temp. +20°C). Nośnik – włóknina poliestrowa, wykorzystanie nośnika w postaci włókniny do produkcji taśmy pozwala uzyskać lepszą efektywną przyczepność taśmy z masą uszczelniającą. Materiał nie jest klejony, nie dochodzi do rozwarstwień taśmy pod wpływem wilgoci.

ZASTOSOWANIE
Dzięki swoim wysokim parametrom technicznym Taśmy Uszczelniające MASter TPER oraz TU mogą być stosowane w pracach izolacyjnych w bardzo zróżnicowanych warunkach: począwszy od „pomieszczeń mokrych” do izolacji typu „ciężkiego” oraz na basenach kąpielowych i w zbiornikach wodnych. Podłoże pod Taśmę Uszczelniającą MASter TPER oraz TU musi być mocne i stabilne. Na podłoże wzdłuż wzmacnianego miejsca nanieść warstwę materiału izolacyjnego i rozprowadzić go  równomiernie na szerokość umożliwiającą przyklejenie taśmy całą szerokością. Po wstępnym związaniu materiału izolacyjnego można przystąpić do układania izolacji na całej powierzchni wchodząc z nią na górną powierzchnię wklejonych taśm uszczelniających co najmniej na 2-3 cm od ich krawędzi.

 

Produkt posiada:
Wymagane Atesty i Deklaracje

Występuje w opakowaniach:
10 mb, 50 mb

Print Friendly, PDF & Email