MASter Tynk Mozaikowy

Efektowny i ozdobny

Gotowy Tynk Mozaikowy MASter jest przeznaczony do ręcznego wykonywania ostatecznych, dekoracyjnych i ochronnych wypraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz budynków.

ZASTOSOWANIE
Gotowy Tynk Mozaikowy MASter jest przeznaczony do ręcznego wykonywania ostatecznych, dekoracyjnych i ochronnych wypraw tynkarskich na zewnątrz iwewnątrz budynków. Szczególnie polecany jest do pokrywania jako ostateczne wykończenie powierzchni elewacji budynków jak cokoły, podmurówki, ściany balkonowe i innych detalach architektonicznych bez konieczności ich malowania. Zawiera starannie dobrane kompozycje naturalnego kruszywa i sztucznie barwionego kamienia nadające powierzchni efektowny i ozdobny charakter. Dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i zmiany termiczne, szczególnie polecany jest na miejsca narażone na degradacje.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA I UŻYCIE
Przed przystąpieniem do prac Tynk Mozaikowy MASter należy przemieszać ręcznie. Stosować tylko narzędzia ze stali nierdzewnej. Mieszanie masy tynkarskiej z innymi materiałami jest niedozwolone . W przypadku, gdy konsystencja tynku jest zbyt gęsta (dłuższe przechowywanie, wysokie temperatury, itp.) można rozcieńczyć ją niewielką ilością czystej wody nie więcej jednak niż 100 – 200 ml na wiadro 25 kg.

WYDAJNOŚĆ
W zależności od grubości i rodzaju ziarna orientacyjne zużycie wynosi: od 3 kg do 5 kg/1 m2.

WARUNKI TECHNICZNE
Prace tynkarskie należy prowadzić w temperaturze od +5 °C do +25 °C. Podłoże powinno być suche, równe, trwałe, dobrze związane, bez rys i spękań, odizolowane od wilgoci, pozbawione wszelkich łuszczących się i luźnych elementów i zagruntowane preparatem gruntującym pigmentowanym. Nie należy wykonywać tynkowania podczas deszczu, mrozu i przy bezpośrednim działaniu słońca na ściany. Tynk kładzie się na grubość ziarna kruszywa fakturującego. Czas otwarty tynku (między nałożeniem i jego zatarciem) zależy od chłonności podłoża, temperatury otoczenia i konsystencji zaprawy.

Produkt posiada:
Wymagane Atesty i Deklaracje

Występuje w opakowaniach:
6 kg, 24 kg

master-tynk-mozaikowy1

Print Friendly, PDF & Email