Sarsil® Beton Premium

Sarsil® Beton Premium jest nowoczesnym środkiem silikonowym przeznaczonym do hydrofobizacji wewnątrz i na zewnątrz powierzchni typu: beton architektoniczny, galanteria betonowa, kafle cementowe, kostka oraz inne nasiąkliwe i podatne na brudzenie podłoża.

PRZEZNACZENIE
Sarsil® Beton Premium doskonale sprawdza się zarówno w impregnacji pomieszczeń i elementów budynków mieszkalnych, jak również obiektów użytecznosci publicznej oraz budynkach przemysłowych. Preparat równomiernie penetruje podłoże nie powodując wybłyszczenia ani zmiany struktury impregnowanej powierzchni, delikatnie podkreslając jego naturalny wygląd. Sarsil® nie tworzy powłoki na powierzchni, ale wnika wgłąb materiału przez co zapewnia trwałą i skuteczną ochronę przed namakaniem i brudzeniem. Ze względu na głęboką penetrację w podłoże produkt jest odporny na detergenty i działanie mechaniczne tzn. podczas pielęgnacji (zmywanie, szorowanie) powierzchni impregnat nie ulega zniszczeniu nadal pozostaje w materiale nie tracąc swoich pierwotnych własnosci. W przypadku impregnacji na zewnątrz Sarsil® uodparnia beton na destrukcyjnie działanie zanieczyszczeń i opadów atmosferycznych, przemarzanie oraz utrudnia rozwój korozji biologicznej.

STOSOWANIE
Przygotowanie podłoża
Podstawowym warunkiem właściwie wykonanej impregnacji jest odpowiednio przygotowana powierzchnia podłoża. Powierzchnia ta powinna być równomiernie porowata, czysta, sucha, a zwłaszcza odtłuszczona. W przypadku betonu tradycyjnego impregnacje można przeprowadzić nie wcześniej niż po 21-28 dniach czyli po okresie tzw. karbonizacji. Betony naprawiane zaprawami lub szpachlówkami typu PCC można impregnować po upływie 6 dni. Przed przystąpieniem do prac należy starannie zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą impregnowane (np. szyby, części metalowe, drewniane, polerowane kamienie itp.). W przypadku ich zabrudzenia natychmiast przemyć benzyną lakową lub środkiem Sarsil® zmywacz.
Ważne: Impregnacja materiałów wewnątrz budynków wymaga zachowania okresów sezonowania do czasu zaniku zapachu impregnatu.

ZUŻYCIE
Wydajność: 1,5–3,5 m2 z 1 kg przy dwukrotnej impregnacji. Zużycie środka zależy od chłonności materiału i techniki nakładania.

Uwaga: Prace ze środkiem impregnującym SARSIL® Beton Premium należy wykonywać stosując rękawice i okulary ochronne. Podczas prowadzonych prac trzeba zapewnić skuteczną wymianę powietrza oraz zachować ogólne zasady BHP i inne wskazówki podane na etykiecie producenta.

NAKŁADANIE
Przed użyciem impregnat należy dokładnie wymieszać. Preparat nanosimy bezpośrednio na beton, bez konieczności wcześniejszego gruntowania przy użyciu pędzla, wałka lub natryskowo (natrysk niskociśnieniowy) . Zaleca się dwukrotną impregnację w krótkich odstępach czasu metodą „mokre na mokre”. Drugą warstwę nakładać w zależności od temperatury otoczenia, dopóki powierzchnia jest wilgotna. Impregnowana powierzchnia powinna być dokładnie i równomiernie nasycona. W przypadku podłoży niskochłonnych należy unikać zacieków i nie pozostawiać nie wchłoniętej warstwy impregnatu. Nadmiar preparatu usunąć gąbką lub bawełnianą, czystą szmatką nie wczesniej niż po 15 minutach od nałożenia impregnatu. Z uwagi na zróznicowanie powierzchni betonowych (kolor, skład surowcowy) zalecane jest przeprowadzenie w niewidocznym miejscu próby aplikacyjnej do ostatecznej oceny reakcji podłoża na impregnat.

WŁAŚCIWOŚCI SARSIL® Beton Premium:

możliwość stosowania wewnątrz i na zewnątrz, chroni przed namakaniem, redukuje skłonność do zabrudzeń, ułatwia czyszczenie powierzchni betonowych, równomiernie penetruje w podłoże, tworząc trwałą wgłębną ochronę podłoża, w środowisku wilgotnym zapobiega korozji biologicznej, zachowuje własności „oddechowe” podłoża, nie zmienia kolorystyki, podkreśla naturalny wygląd materiału, w przypadku ścian i okładzin zewnętrznych zwiększa izolacyjność cieplną, prosty i łatwy w aplikacji, przyjazny dla środowiska.

MAGAZYNOWANIE
Przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w krytych i suchych pomieszczeniach, w temperaturze od +5 do +30°C. Chronić przed mrozem.
Okres gwarancji
12 miesięcy od daty produkcji.

Produkt posiada:
Wymagane Atesty i Deklaracje

Występuje w opakowaniach:
1, 5, 30, 200, 1000 l.

Print Friendly, PDF & Email