SARSIL® Cegła Premium

Sarsil® Cegła Premium jest profesjonalnym środkiem silikonowym przeznaczonym do wewnętrznej jak i zewnętrznej impregnacji m.in. cegieł i płytek ręcznie formowanych, ceramicznych, betonowych, silikatowych, licowych, klinkierowych itp.

PRZEZNACZENIE
Impregnat Sarsil® Cegła Premium pielęgnuje i zapewnia skuteczną ochronę przed wodą, kurzem czy zabrudzeniami. Zabezpieczona Sarsilem® powierzchnia jest odporna na rozwój pleśni i jest łatwiejsza do czyszczenia. Ze względu na głęboką penetrację podłoża produkt jest odpory na detergenty i działanie mechaniczne tzn. podczas pielęgnacji (zmywanie, szorowanie) powierzchni, impregnat nie ulega zniszczeniu i nadal pozostaje w materiale nie tracąc swoich pierwotnych własnosci.
Sarsil® Cegła Premium jest całkowicie bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla człowieka i środowiska.

STOSOWANIE
Przygotowanie podłoża.
Podstawowym warunkiem właściwie wykonanej impregnacji jest odpowiednio przygotowana powierzchnia podłoża. Powierzchnia ta powinna być równomiernie porowata i czysta, a zwłaszcza niezatłuszczona. Powierzchnię impregnować po całkowitym wyschnięciu zaprawy klejącej i spoin. Podłoże przeznaczone do impregnacji dokładnie oczyścić z kurzu i pyłu. Zaleca się aby prace impregnacyjne na zewnątrz budynków wykonywać przy suchej pogodzie w temperaturze od +5 do +30°C. Podłoża naprawiane zaprawami lub szpachlówkami typu PCC można impregnować po upływie 6 dni. Przed przystąpieniem do prac należy starannie zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą impregnowane (np. szyby, części metalowe, drewniane, polerowane kamienie itp.). W przypadku ich zabrudzenia natychmiast przemyć benzyną lakową lub środkiem Sarsil® zmywacz.
Ważne: Impregnacja materiałów wewnątrz budynków wymaga zachowania okresów sezonowania do czasu zaniku zapachu impregnatu.

ZUŻYCIE
Wydajność: 1,5–3,5 m2 z 1 kg przy dwukrotnej impregnacji. Zużycie środka zależy od chłonności materiału i techniki nakładania.
Uwaga: Prace ze środkiem impregnującym SARSIL® Cegła Premium należy wykonywać stosując rękawice i okulary ochronne. Zapewnić skuteczną wymianę powietrza. Zachować ogólne zasady BHP oraz inne wskazówki podane na etykiecie.

NAKŁADANIE
Przed użyciem impregnat należy dokładnie wymieszać. Impregnację można wykonać przy użyciu pędzla, wałka lub natryskowo (natrysk niskociśnieniowy). Zaleca się dwukrotną impregnację w krótkich odstępach czasu metodą „mokre na mokre”. Drugą warstwę nakładać w zależności od temperatury otoczenia, dopóki powierzchnia jest wilgotna. Impregnowana powierzchnia powinna być dokładnie i równomiernie nasycona. Impregnat nie powoduje wybłyszczenia ani zmiany struktury zabezpieczanej powierzchni, w przypadku niektórych materiałów (np. cegla ceramiczna) delikatnie wyciąga kolor. W przypadku podloży niskochłonnych należy unikać zacieków i nie pozostawiać nie wchłoniętej warstwy impregnatu. Nadmiar preparatu usunąć gąbką lub bawełnianą, czystą szmatką nie wcześniej niż po 15 minutach od nałożenia impregnatu. Zalecane jest przeprowadzenie próby aplikacyjnej do oceny ostatecznego efektu impregnacji.

WŁAŚCIWOŚCI SARSIL® Cegła Premium:

możliwość stosowania wewnątrz i na zewnątrz, doskonale zabespiecza hydrofobowo powłoki na wiele lat, zapobiega powstawaniu grzybów, równomiernie penetruje w podłoże, tworząc warstwę ochronną o doskonałej odporności na wilgoć i działanie czynników atmosferycznych, promieniowanie UV i wiele czynników chemicznych, zachowuje własności „oddechowe” podłoża, nie zmienia kolorystyki, natomiast ożywia naturalny kolor materiału, redukuje skłonność do zabrudzeń i ułatwia czyszczenie impregnowanego materiału, co gwarantuje utrzymanie przez wiele lat estetycznego wyglądu powierzchni, w przypadku ścian zewnętrznych zwiększa izolacyjność cieplną, prosty i łatwy w aplikacji, przyjazny dla środowiska.

MAGAZYNOWANIE
Przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w krytych i suchych pomieszczeniach, w temperaturze od +5 do +30°C. Chronić przed mrozem.
Okres gwarancji:
12 miesięcy od daty produkcji.

Produkt posiada:
Wymagane Atesty i Deklaracje

Występuje w opakowaniach:
1, 5, 30, 200, 1000 l.

Print Friendly, PDF & Email